නදීෂා කාගේ හරි කට කෑවම මට නම් ඒ ගැන ගානක්වත් නැත…… ඒක නදීශාගේ කටය ….. එයාට ඕන කටක් කෑමට පුර්ණ නිදහස ඇත…..

එත් ඉන්න ඔබ්බට ගිහින් බැලුවොත් පොඩි අවුල්  ගතියක් ඇත…..

සිංහල සිනමාවේ මෑතක ආ බොහෝ ෆිල්ම් බැලුවත් ඒ කිසිවක කට කන දර්ශන නැත….. කට කෑමට ඔන්න මෙන්න කියා තිබියදී කැමරාව අහකට ගැනීමට කැමරාකරුවාට හික්මීමක් ඇත….. සැබවින්ම සිනමාකරුවාටත් අවශ්‍ය වන්නේ දෙන්නා ආදරෙන් උපරිම මට්ටමට ලංවූ බව පෙන්වීම විනා කට කනවා පෙන්වන්න නොවේ…… ඒ දැඩි හික්මිමට  හේතුව අපි ලෝකය දිහා තවමත් ලිං මැඩියන් දෙස බලන නිසාද නැතිනම් හැදියාව නමැති සළුවෙන් මනස වසා සිටින නිසාද කීම අපහසුය….. හැබැයි එක දෙයක් තක්කෙටම පැවසිය හැකිය …..කට කනවා නොපෙන්නුවත් සිනමාකරුවට පෙන්වීමට අවශ්‍ය දේ පෙන්වුබවයි …..

 

ඉංග්‍රීසි සිනමාවේ කට කන දර්ශන කොතෙකුත් ඇතත්….කලින් පරිද්දෙන් ඒ ආදරයේ උපරිමය පෙන්වීමට භාවිතා කරයි……. වැඩට යාමට පෙර දෙමාපියන් එකිනෙක කට කන්නේ තමන්ගේ විවාහය සාර්ථක එකක් බව ප්‍රේක්ෂකයාට පෙන්වන්නය…… අන්තිම සටනෙන් වීරයා ජයගත් පසු කටට උම්මා එකක් දෙන්නේ වීරත්වය මිශ්‍ර ආදරයක් පෙන්වීමටයි….. ඉංග්‍රීසි සිනමාවට ආඩුනික නොවුනත් සිංහල සිනමවටනම් තවමත් දක්නට නොලැබෙන දෙයකි…….

සිනමාවත් පෙරලාගෙන මියුසික් වීඩියෝ කලාව පැමිණ තිබේ…..ලගදි ආ මියුසික් වීඩියෝ එකක පිරිවැය මිලියන 15කි….. ඒ තරම් මුදලක් විනාඩි 4ක් වෙනුවෙන් වැයකරන්න මියුසික් වීඩියෝකරුවන් ශක්තිමත්ය….
කටට උම්මා දීම සිනමාවටත් කලින් හදුන්වා දෙන්න ඉරාජ් මුල්තැන ගන්නේ මේ නිසාවෙනි….. එමගින් ගීතයට ලැබුන විශේෂ කලාත්මකබවක් මගේ මනසට නොදැනුනත්….. කුමක් හෝ විකුණා කැමට තරම් අප රටේ කලාව බාල්දු වී ඇත…… ගීතය ලස්සන වුනත් විකුණාකන්න හදන්නේ ගීතයේ ලස්සනවත් කලාත්මක බවවත් නොව….. වෙනම දෙයකි…… සින්දුව හිට් කරන්න ඕනේ වෙන විදියකටය…..

මෙමගින් මුලිකවම අසාධාරණයට ලක්වෙන්නේ රන්ජන් සාලිය සහ සමිතා ය …. ඒ ඔවුන්ගේ සින්දුව ගායනය හෝ වෙනත් කිසිවක් නිසා හිට් නොවී වෙන එහෙකින් ජනප්‍රිය වෙන නිසාය….. සමිතාගේ කටහඩ අපි කටත් හුරුපුරුදු කටහඩක් වුවත් රන්ජන්ගේ කටහඩ වැඩිය හුරුපුරුදු නැත….. කවුරු හරි රන්ජන් අය්යේ අලුත් සින්දුවක් කිව්වේ නැද්ද කියල අහපු විට දෙන්න තියෙන උත්තරේ….

“මල්ලි අර නදීෂා කොල්ලෙක් ගේ කටකාපු සින්දුව කිව්වේ මන් තමා”

ඊළගට මෙම ගීතයෙන් අපහසුතාවට පත්වන්නේ අලුත් මියුසික් වීඩියෝ කර්මාන්තයයි…..ඕනෑම දෙයක් හිට් කරගැනීමට ඕනෑම ගු වැඩක් කිරීමට අපේ කලාකරුවන් දෙපාරක් නොසිතනු ඇත…..

දවස් 6කින් 843,452 දෙනා මෙය නරබා ඇත …. ඒ නදීශාගේ kiss එක බැලීමටද ….. රන්ජන් හා සමිතාගේ සින්දුව අහන්නද යන්න ප්‍රශ්නයකි…….

Comments

Share

Written by

You May Also Like to ReadWrite a Story

Anyone can write on liyamu!